Natječaj za likovne, literarne i foto radove djece i mladih: "Katastrofa i snaga zaštite i spašavanja" 2013.

Autor: Željka Vendl, 8. 2. 2013.

"Katastrofa i snaga zaštite i spašavanja"

Na temelju Programa Nacionalne akcije edukacije djece u području zaštite i spašavanja kojeg je izradila Državna uprava za zaštitu i spašavanje Republike Hrvatske – Učilište vatrogastva, zaštite i spašavanja, Područni ured za zaštitu i spašavanje Zagreb u suradnji s Gradskim uredom za upravljanje kriznim situacijama i ovim Uredom tijekom proteklih godina provodio je edukacije djece predškolskog i školskog uzrasta Grada Zagreba.

Programom edukacije predviđeno je upoznavanje djece i učenika s prirodnim nesrećama kao što su poplave, potresi, požari..., žurnim službama koje se uključuju u spašavanje osoba i imovine, te aktivnostima i načinom ponašanja prilikom eventualne potrebe.

Državna uprava za zaštitu i spašavanje Republike Hrvatske – Učilište vatrogastva, zaštite i spašavanja donijela je Odluku o provedbi natječaja za likovne, literarne i foto radove djece i mladih predškolskog, osnovnoškolskog i srednjoškolskog uzrasta, te djece i mladih s posebnim obrazovnim potrebama s područja Republike Hrvatske za školsku godinu 2012./2013., na temu "Katastrofa i snaga zaštite i spašavanja", a u cilju podizanja svijesti o postojanju prijetnji od prirodnih i tehničko-tehnoloških opasnosti, stoga Vas i ove školske godine pozivamo da djecu i učenike uključite u navedeni Natječaj.

Natječaj se provodi u sljedećim kategorijama:

1. likovni radovi djece starije predškolske dobi

2. likovni radovi učenika od I. do IV. razreda
3. literarni radovi učenika od I. do IV. razreda

4. likovni radovi učenika od V. do VIII. razreda
5. literarni radovi učenika od V. do VIII. razreda

6. foto radovi učenika srednjih škola

7. likovni radovi učenika s posebnim potrebama
8. literarni radovi učenika s posebnim potrebama

Radovi tematski moraju biti vezani uz:

• prirodne katastrofe
  • tehničko-tehnološke katastrofe
  • snage zaštite i spašavanja

Sve pojedinosti vezano uz Natječaj možete pronaći na web stranicama Državne uprave za zaštitu i spašavanje (www.duzs.hr).

Radove molimo dostavite najkasnije do petka, 1. ožujka 2013. godine u prostorije Državne uprave za zaštitu i spašavanje Republike Hrvatske Republike, Područni ured za zaštitu i spašavanje Zagreb, 10 000 Zagreb, Ksaverska cesta 109, n./r. Pročelnika Ureda, gospodina Petra Vitasa.

Popunjenu prijavnicu zalijepite na poleđini prijavljenih radova.

O svečanosti dodjele nagrada bit ćete naknadno izvješteni.

Izvor: http://www.zbornica.com/index.php?option=com_content&view=article&id=174:natjecaj-za-likovne-literarne-i-foto-radove-djece-i-mladih-katastrofa-i-snaga-zastite-i-spasavanja&catid=9:natjecaji&Itemid=156