Likovni natječaj "Velikani naše prošlosti"

Autor: Željka Vendl, 29. 9. 2016.

Motiv ovogodišnjeg natječaja je kralj Tomislav, a natječaj je predviđen za individualni rad djece vrtićke i rane školske dobi (1. – 4. razred osnovne škole).

Prijava do 15.11.2016.

Likovni natječaj Velikani hrvatske prošlosti ima cilj kroz likovne tehnike osvijestiti i pokrenuti kreativnost djeteta nudeći mu pravo na znanja i doživljaj prošlosti svoga naroda, te pravo na stvaranje stava i osobne vizije osjećaja nacionalne pripadnosti i pripadanje kulturnoj civilizacijskoj jedinstvenosti. Također, uz slobodno odabran likovni sadržaj, cilj je razvijati sposobnost prikazivanja i izražavanja ljudskog lika u vidu portreta.

Motiv ovogodišnjeg natječaja je kralj Tomislav, a natječaj je predviđen za individualni rad djece vrtićke i rane školske dobi (1. – 4. razred osnovne škole).

Djeca u dječjim vrtićima kao i učenici sa svojim voditeljima,istražit će važnost i ulogu kralja Tomislava u povijesti hrvatske države.Proučavajući povijesni materijal, priče i legende o kralju Tomislavu, djeca će vizualizirati njegov lik i prenijeti ga na papir.

Natječaj traje do 15.studenoga 2016., a odabrani pristigli radovi bitće izloženi u vremenu od 01. do 09.prosinca2017.g. u OŠ Grigora Viteza, Zagreb, Kruge 46 i DV Iskrica, Kruge 3, Zagreb.

Natječaj se provodi uz suglasnost Agencije za odgoj i obrazovanje.

Pristigli radovi bit će podijeljeni u tri kategorije:

Djeca vrtićke i rane školske dobi s posebnim odgojno – obrazovnim potrebama
Djeca vrtićke dobi
Djeca rane školske dobi od 1. – 4. razreda

Stručno povjerenstvo odabrat će najuspješnije radove koji će biti izloženi.

Od izloženih radova odabrat će tri najuspješnija u svakoj kategoriji čiji će autori i mentori biti prigodno nagrađeni i pohvaljeni na svečanosti otvorenja izložbe.

Uz izložbu radova i završetak natječaja bit će tiskan i deplijan s posebno uspješnim ostvarenjima.

Predispozicije natječaja:

Rad treba biti na formatu do 35 cmX30 cm i izrađen kombiniranom tehnikom – crni tuš, tempera.
Na poleđini rada obvezno napisati:

- ime, prezime i dob autora

- ime i prezime mentora

- kategoriju ( 1., 2., 3.)

- naziv i adresa ustanove

Sve radove potrebno je, do naznačenog nadnevka, poslati  na sljedeće adrese:

- OŠ Grigora Viteza, Kruge 46, 10 000 Zagreb (za kategorije 1.i 3)

-  DV Iskrica, Kruge 3, 10 000 Zagreb (za kategoriju 2.)

s naznakom: Za natječaj „Velikani hrvatske prošlosti“