Poziv za sudjelovanje na 10. literarnom natječaju "Nazor i mi" za 2015. godinu

Autor: Željka Vendl, 22. 2. 2015.

U povodu održavanja "XX. nazorovih dana", Osnovna škola Vladimira Nazora iz Postira i Nacionalni odbor „Nazorovi dani“ – Zagreb, u suradnji s Ministarstvom znanosti, obrazovanja i sporta i Agencijom za odgoj i obrazovanje objavljuju 10. literarni natječaj „Nazor i mi“.

Vladimir Nazor slovi kako jedan od najzaslužnijih hrvatskih pjesnika koji se cijeloga života posebno zalagao za hrvatski jezik, što je vidljivo iz njegova pjesničkog opusa koji nam je ostavio u nasljedstvo. Pozivaju se svi učenici osnovnih škola u Republici Hrvatskoj da se odazovu pozivu na natječaj tako da odaberu jednu od ponuđenih tema:

1. „Rođen na morskom pragu tvojih vrata, polako sam te, uz trud, osvojio.“ (V.Nazor - Hrvatski jezik, 1942.)
  2. "Sve, sve što dugo ovo srce tišti oluji ja ću povjerit …. " (V. Nazor)
  3. "Jer ja ću vječno živjeti sad kralj, sad rob, sad čovjek vilovan… " (V. Nazor).

Uvjeti natječaja

U natječaju mogu sudjelovati učenici osnovnih škola (predmetna nastava) u  Republici Hrvatskoj, čije škole dostave svoje radove do 30. travnja 2015. na adresu:

Agencija za odgoj i obrazovanje
Podružnica Split
Tolstojeva 32
21000 Split
Za literarni natječaj „Nazor i mi“.

Obujam učeničkog literarnog rada ograničava se na 3000 znakova.

Svaka škola dostavlja jedan literarni rad učenika na gore navedenu adresu u tri (3) primjerka, u tiskanom obliku.

Uz svaki primjerak literarnoga rada, na posebnom listu papira, potrebno je navesti:

• ime i prezime učenika
  • razred
  • naslov rada
  • naziv i adresu škole
  • ime i prezime učitelja – mentora (broj mobitela/tel.)
  • adresu elektroničke pošte škole.

Literarni rad treba ovjeriti pečatom škole koju učenik pohađa.

Pored hrvatskoga standardnoga jezika, literarni rad može biti pisan i hrvatskim dijalektima (mjesnim govorima).

Povjerenstvo za odabir najuspješnijih literarnih radova proglasit će pobjednike u kategorijama za I., II. i III. mjesto.

Autori najuspješnijih literarnih radova i njihovi mentori bit će javno promovirani na završnoj večeri  XX. Prosvjetno-kulturne manifestacije "Nazorovi dani 2015.", u subotu, 23. svibnja 2015. godine u Postirima na otoku Braču.

Nagrađenim učenicima i njihovim mentorima uručit će se prigodno priznanje - Diploma „Vladimir Nazor“.

Više o "Nazorovi danima" možete saznati na stranici Škole: www.nazor-postira.hr.