Web obrazac za evidenciju o pojedinačnom slučaju nasilja u odgojno-obrazovnim ustanovama

Autor: Željka Vendl, 28. 2. 2013.

Radi prevencije nasilja među djecom i mladima, uz edukaciju stručnjaka koji rade s djecom i mladima, senzibilizaciju roditelja, djece i mladih za problem nasilja, kao i pružanjem sustavne pomoći žrtvama nasilja, a u skladu s Protokolom o postupanju u slučaju nasilja među djecom i mladima kao i Programom aktivnosti za sprječavanje nasilja među djecom i mladima, Ministarstvo znanosti, obrazovanja i sporta počinje s primjenom web obrasca za evidenciju o pojedinačnom slučaju nasilja u odgojno-obrazovnim ustanovama.

Obrazac za evidenciju o nasilju 2013. godine nalazi se u sustavu webObrasci dostupnom na adresi https://app.mzos.hr/obrasci/.

Za popunjavanje obrasca potrebno je prijaviti se u sustav s pomoću AAI korisničkih podataka (link na "AAI Prijava" u gornjem desnom kutu).

Nakon prijave s pomoću AAI korisničkih podataka, obrazac će biti dostupan samo onim korisnicima koji su djelatnici škole i u svojim AAI korisničkim podacima imaju oznaku "djelatnik".

Završeni obrazac (s mjestom za potpis i pečat te bez oznake „radna verzija“) smatra se ispravnim samo ako je i ispisan, ako ga je potpisao ravnatelj odgojno-obrazovne ustanove te ako je ovjeren pečatom i poslan poštom u Ministarstvo znanosti, obrazovanja i sporta, Upravi za odgoj i obrazovanje, Sektoru za zajedničke poslove.

Vijest je prenesena s internetskih stranica Ministarstva znanosti, obrazovanja i sporta.

Izvor: web stranice MZOS